Bize Ulaşın
Hakkımızda

Web sitemizde İstanbul Bağcılar Fevzi Çakmak Aile Sağlığı Merkezinde verilen hizmetler, hekim çalışma saatleri, sağlık alanında çeşitli makaleler,  Sağlık Köşesi, Birimlerimiz, Çalışma Saatlerimiz, Fotoğraf Galerisi, Online Randevu, Çeşitli Linkler, Nöbetçi Eczaneler, vb. konularda bilgiler bulabilirsiniz.

AİLE HEKİMİ
Bireyi bütünüyle incelemek amacı ile eğitilmiş; teşhis ve tedavi konusunda uzman sağlık danışmanlığı hizmeti veren kimse, aile hekimidir.
Aile hekimi hastalığın tedavisini değil, gerekli yönlendirmeleri yapar. Hasta kimsenin sağlık geçmişinin aile hekimi tarafından bilinmesi, hastanın nasıl bir tedavi süresinden geçmesi gerektiğinin saptanmasında daha profesyonel kararlar verilmesini ve kesin teşhisler konulmasını sağlar.

TARİHÇE
1992 yılında Fevzi Çakmak Mahallesi 11.sokakta Bağcılar ilçesinin ilk sağlık ocaklarından biri olarak çevre mahallelere de hizmet vermek üzere kuruldu.

2008 yılının sonunda Bağcılar Belediyesi tarafından yaptırılan 2004.sokak No:38 de bulunan mevcut binamıza taşındık .

Aile Hekimliği sistemine geçiş ile beraber 30 Ekim 2010 tarihinden itibaren FEVZİ ÇAKMAK AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ olarak 5 doktor,6 hemşire ve 2 yardımcı personel ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.